Kolejny alarm bombowy w legionowskim sądzie

Dziś (16.04) wczesnym popołudniem pracownik legionowskiego Sądu Rejonowego odebrał anonimowy telefon informujący o podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego. Policja i Straż Pożarna natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Z budynku ewakuowano ludzi.

fot.  Wiesław Z / fotopolska.eu

Rozmówca, który zadzwonił do Sądu Rejonowego w Legionowie o godzinie 13.13 poinformował, że w budynku, w którym siedzibę ma sąd oraz prokuratura znajduje się ładunek wybuchowy. Zawiadomiona przez pracowników sądu policja natychmiast udała się na miejsce. Rozpoczęto poszukiwania bomby. Na miejscu była obecna także Straż Pożarna oraz Straż Miejska. W sumie z budynku ewakuowano 190 osób. Byli to pracownicy sądu, prokuratury oraz petenci tych instytucji. Sprawdzanie siedziby sądu zakończyło się tuż po 15.00. Alarm okazał się fałszywy.

To już kolejny tego typu przypadek w ciągu ostatnich tygodni. Jak zapewniła nas rzecznik prasowy legionowskiej policji, Emilia Kuligowska funkcjonariusze już prowadzą śledztwo mające na celu zatrzymanie sprawcy alarmu bombowego.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kolejny alarm bombowy w legionowskim sądzie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *