Kolejna uprawa konopi indyjskiej zlikwidowana

Policjanci z Wydziału Kryminalnego odkryli i zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskiej. Tym razem plantacja ukryta była w jednym z domków letniskowych w miejscowości Skubianka. Policjanci zabezpieczyli sprzęt wspomagający uprawę oraz 52 doniczki roślin w różnej fazie wzrostu.

fot. KPP Legionowo

Realizacja tej sprawy miała miejsce pod koniec lutego na terenie jednej z działek letniskowych w miejscowości Skubianka. Ustalenia i praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego doprowadziły ich do jednego z domków letniskowych nad Zalewem Zegrzyńskim.

Policjanci podejrzewali, że właśnie tam mieści się uprawa konopi indyjskiej. Nie mylili się. Po wejściu do budynku poczuli charakterystyczną woń, a po otwarciu drzwi do jednego z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli ustawione na podłodze 52 doniczki konopi indyjskiej w różnej fazie wzrostu. Uprawę wspomagały specjalne lampy, grzejniki, urządzenie do pomiaru temperatury powietrza i jego wilgotności oraz środki chemiczne.

Wszystko wskazuje na to, że sprawca lub sprawcy wykorzystując nieobecność właściciela domku o tej porze roku włamali się do budynku i urządzili w nim uprawę konopi indyjskiej. Prowadzący tę sprawę pod nadzorem prokuratury policjanci będą teraz ustalać między innymi, kto był organizatorem tego przestępczego procederu, gdzie i do kogo miał trafić „towar” oraz od jak dawna działała uprawa.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kolejna uprawa konopi indyjskiej zlikwidowana"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *