Koleje Mazowieckie: 59 mln pasażerów w 2012r.

W 2012 roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 59 mln pasażerów. W ubiegłym roku Spółka podpisała umowy na modernizacje 72 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które będą realizowane do końca br. Koleje Mazowieckie planują także zakup m.in. 22 dodatkowych wagonów piętrowych.

fot. LEGIO24

W 2012 roku Koleje Mazowieckie przewiozły 59,1 miliona osób. W porównaniu do roku 2011 to wzrost o 4,7 miliona (w 2011 roku z usług KM skorzystało 54,4 mln osób). Koleje Mazowieckie to nadal drugi kolejowy przewoźnik pasażerski w kraju. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, w 2012 roku udział Spółki w rynku pasażerskich przewozów kolejowych wyniósł 21,58%.

Najwięcej pasażerów przemieszczało się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego. Potoki w poszczególnych miesiącach wahały się od 4,5 miliona w lutym do 5,3 mln w październiku. Największy odsetek, bo aż 78% to osoby, które podróżowały na podstawie biletów okresowych. Te dane potwierdzają, że coraz więcej osób wybiera kolej jako najdogodniejszy środek codziennego transportu do pracy czy szkoły.

Oprócz planowanych zakupów, Spółka inwestuje także w modernizacje posiadanych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W roku 2012 zostały podpisane umowy na modernizację 72 EZT, będą one realizowane do końca 2013 roku. Ponadto do eksploatacji zostały wdrożone 2 nowe autobusy szynowe, które zakupił Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dla podróżnych uruchomione zostało profesjonalne call center, czynne całą dobę. Spółka wdrożyła także nowy kanał dystrybucji biletów – przez telefon komórkowy. Kolejne plany inwestycyjne w tym kierunku związane są z montażem biletomatów na wybranych stacjach i w pociągach, a także wdrożeniem elektronicznego nośnika biletów – Karty Mazowieckiej.

/Koleje Mazowieckie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Koleje Mazowieckie: 59 mln pasażerów w 2012r."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *