Kajakarze z NOSiR znów na podium

15:29, 04.06.2013

26.05.2013r. zawodnicy sekcji kajakowej NOSiR wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Poznania. W zawodach wystartowało 21 klubów i 387 zawodników. Rozegranych zostało 95 wyścigów, w których startowali seniorzy, juniorzy i młodzicy.

Pogoda dopisała i wszyscy zawodnicy NOSiR z zapałem przystąpili do zawodów, które trwały od rana do późnych godzin wieczornych.

Regaty rozegrane zostały na najnowocześniejszym w Polsce torze Malta w Poznaniu. To pierwsze starty nowodworskich sportowców w tak dużych zawodach na obiekcie, na którym rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Puchary Świata i najważniejsze imprezy w Polsce.
Zawody rozgrywane były na sprinterskim dystansie 500 m. Nowością dla nowodworzan były starty z bloków startowych, w które wyposażony jest tor Malta. Dla młodych zawodników występ na takim obiekcie i w  zawodach o tak dużej liczbie zawodników to duży krok naprzód i poznanie smaku prawdziwego ścigania.

Występ ekipy młodych kajakarek i kajakarzy NOSiR uznać można za bardzo udany. Wszyscy zawodnicy w swoich biegach dzielnie walczyli i większość z nich uplasowała się na dobrych punktowanych miejscach jak i też na pozycjach medalowych.

Medalistką na dystansie K-1 500 została Zuzanna Sztuka zdobywając po wyczerpującym wyścigu srebrny medal w kat. dzieci. Do medalu niewiele zabrakło juniorce Justynie Bonieckiej, w przedbiegu przypłynęła na drugim miejscu, a w finale po pasjonującej walce, gdzie decydowały centymetry zajęła szóstą pozycję.
Młodsza zawodniczka Klaudia Szulecka w wyścigu K-1 500 m w kat. młodziczka w przedbiegu zajęła trzecią pozycję, a w finale po dobrej walce również uplasowała się na szóstej pozycji.
Do bardzo udanych może zaliczyć swój występ młody zawodnik Maksymilian Kadłubowski zajmując czwartą pozycję K1-500 m w kat dzieci.
Pozostałej nowodworskiej trójce zawodników i jednej zawodniczce nie udało zakwalifikować się do finałów. Są to zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę ze sportem wyczynowym i dobrze rokujący na przyszłość.

Cała grupa dobrze zaprezentowała się na tak dużych zawodach. Główny cel, jakim jest powrót nowodworskich kajakarek i kajakarzy do rywalizacji na Polskich arenach po dwudziestu pięciu latach przerwy został osiągnięty.

/na podstawie informacji trenera sekcji kajakowej NOSiR Mariusza Szałkowskiego za UM Nowy Dwór Maz./