Judocy wracają z medalami

W niedzielę (28.04) na Międzynarodowych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w  Judo wystartowało 10 reprezentantów Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i Wieliszewa. Tak licznie judocy z Legionowa i Wieliszewa w tym roku jeszcze się nie prezentowali, jednak nie liczebność jest tu najważniejsza, ale przede wszystkim wyniki osiągnięte przez walczących zawodników.

fot. LTS CSP

Najlepiej zaprezentowali się walczący w kategorii do 26 kg rocznika 2002 Klara Gessel i w kategorii do 20 kg rocznika 2006 Bartosz Więckowski, którzy zdobyli w pięknym stylu złote medale. Najmłodsza reprezentantka LTS Oliwia Kuźmińska w kat. do 26 kg rocznik 2007 walcząc z dwa lata starszymi zawodniczkami wywalczyła srebrny medal. Brązowe medale w mistrzostwach zdobyli Antoni Zalewski (kat. do 66 kg 1999r.), Dawid Więckowski (kat. do 60 kg 2000r.) i Daniel Tomaszewski (kat. do 32 kg 2003r.). Mniejsze szczęście, ale za to wielkie serce do walki pokazali Dawid Kuźmiński, Jan Gessel, Mateusz Pytka i Leon Wojtachnia, którzy nie zdołali sięgnąć po medale.

Zawody w Grodzisku Mazowieckim zgromadziły naprawdę dużą rzeszę zawodników i sympatyków judo, hala była wypełniona po brzegi. Organizatora nie zawiedli reprezentanci z bardzo wielu znaczących klubów Polski i Litwy w łącznej liczbie blisko 500 osób, którzy wysoko postawili poprzeczkę naszym młodym judokom.
Trenerzy Jacek Kuźmiński, Madlena Kratiuk i Grzegorz Leśniak mogą być dumni ze swoich podopiecznych i już zaczynają przygotowania do kolejnych zawodów, które odbędą się 23 czerwca w Wieliszewie.

/Jacek Kuźmiński/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Judocy wracają z medalami"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *