Jak dojechać na warszawskie cmentarze samochodem? (Mapy)

W dniu Wszystkich Świętych – 1 listopada na warszawskie cmentarze najlepiej dojechać komunikacją miejską. Dla tych, którzy mimo wszystko zdecydują się skorzystać z własnego samochodu, policja przygotowała informację o zmianach w ruchu drogowym w okolicach nekropolii. Funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

fot. fotoz.pl

fot. fotoz.pl

W dniach 1-3 listopada w pobliżu warszawskich nekropoli priorytet będzie miała komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną parkingi dla zmotoryzowanych. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi aż 25 specjalnych linii autobusowych i dwie dodatkowe linie tramwajowe. Ponadto zostaną wprowadzone liczne zmiany w kursowaniu wybranych linii tramwajowych i autobusowych, które ułatwią dojazd do cmentarzy.

Policja apeluje do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym oraz do pieszych o używanie elementów odblaskowych poprawiających ich widoczność.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach:

Cmentarz Bródnowski: zamknięte Rondo Żaba; ulica św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; ul. Odrowąża i P. Wysockiego od ronda do W. Syrokomli; ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Bolesławickiej do św. Wincentego; ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; ul. Smoleńska; ul. Kołowa od św. Wincentego do Handlowej.

1-37448

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy: zamknięta ul. Powązkowska od ul. Okopowej do Trasy AK; zamknięta zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od ul. Powązkowskiej do M. Anielewicza.

1-37447

Cmentarz Północny i Wawrzyszewski: zamknięta ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej; ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta; ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza; ul. Opłotek; ul. Palisadowa; ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

1-37446

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie: zamknięta ul. Grzybowa od ul. Wspólnej (Wesoła) do Zygmunta III; ul. Korkowa w okolicy cmentarza.

1-37445

/KSP/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak dojechać na warszawskie cmentarze samochodem? (Mapy)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *