Jak dojechać na sobotnie uroczystości?

Na sobotnie uroczystości tylko komunikacją miejską!
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował plan funkcjonowania komunikacji miejskiej 17 kwietnia – w dniu uroczystości żałobnych, które odbędą się na pl. Piłsudskiego.
Dojazd na miejsce uroczystości
Dojazd w okolice pl. Piłsudskiego będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej.
Osoby, które zdecydują się przybyć do stolicy z innych miast, powinny również korzystać z pociągów (z Dworca Centralnego najwygodniej będzie dostać się na pl. Piłsudskiego na piechotę). Kolej będzie najlepszym środkiem transportu także dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Aby ułatwić im dojazd, pociągi SKM będą kursowały według rozkładu jazdy dnia powszedniego.
Podobnie będzie kursowała linia S-9 z Legionowa. Częściej będą kursowały pociągi Kolei Mazowieckich. Przewoźnik planuje, w porozumieniu z ZTM, uruchomienie kilkudziesięciu dodatkowych połączeń. W przypadku dojazdu do Warszawy pociągami KM i SKM najwygodniej będzie wysiąść na stacji Śródmieście, z której będzie można dojść do miejsca uroczystości na piechotę. W przypadku linii S-9 na Dworcu Gdańskim należy przesiąść się do metra, które będzie kursowało częściej. W godz. 8-20 pociągi będą jeździły co 3 minuty. Metrem można dojechać do stacji Ratusz-Arsenał, skąd na miejsce uroczystości będzie można bez problemu dojść.
Z Lotniska Chopina, najwygodniejszy dojazd zapewni specjalnie uruchomiona linia 475. Prawdopodobnie w ciągu ul. Żwirki i Wigury mogą wystąpić utrudnienia związane z okresowym zamknięciem ruchu w czasie przejazdów zagranicznych gości. Dlatego autobusy tej linii będą dowoziły wszystkich pasażerów z lotniska do stacji metra Imielin. Autobusy będą się zatrzymywały również przy ul. Poleczki. Linia będzie kursowała z częstotliwością co 20 minut. W tej samej relacji kursuje również linia 148, która jeździ co 20 minut.
Zmiany tramwajowe
W celu ułatwienia dojazdu, niektóre linie tramwajowe zostaną zasilone dodatkowym taborem. W przypadku tramwajów będą to linie: 7, 13, 16, 24, 25, 26 i 33. Łącznie na ulicach Warszawy będzie tego dnia o ok. 50 tramwajów więcej niż w każdą inną sobotę.
Pozostałe zmiany tramwajowe:
4 – zawieszenie kursowania
13 – zmiana trasy:
KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO
po ok. godz. 13:00 do odwołania KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – … – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – al. Solidarności – … – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO
16 – zmiana trasy:
WORONICZA – … – Starzyńskiego – Odrowąża – Budowlana – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCH.
18 – zmiana trasy:
ŻERAŃ FSO – … – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – … – SŁUŻEWIEC
23 – zawieszenie kursowania
26 – zmiana trasy:
po ok. godz. 13:00 do odwołania OS. GÓRCZEWSKA – … – al. Solidarności – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – … – WIATRACZNA
35 zmiana trasy:
NOWE BEMOWO – … – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – … – OKĘCIE
W zastępstwie linii 23 zostaje uruchomiona linia zastępcza Z23 kursująca na trasie: CZYNSZOWA – Stalowa – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI.
Zmiany autobusowe
Dodatkowym taborem będą zasilone również linie autobusowe. Po ulicach będzie kursowało ponad tysiąc autobusów, czyli o ok. 500 więcej niż w każdą zwykłą sobotę. Dodatkowe autobusy będą kursowały na liniach: 111, 114, 116, 125, 127, 131, 150, 153, 160, 171, 180, 190, 500, 508, 509 (po zakończeniu uroczystości), 510 (po zakończeniu uroczystości), 517, 519, 520, 527, 709, 710, 718, 719 i 731.
W związku z tym, że od początku kursowania, ciąg ulic: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Miodowa (od ronda de Gaulle’a do ul. Świętojerskiej) będzie wyłączony z ruchu, autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Marszałkowską i Andersa. Po wyłączeniu ruchu na Marszałkowskiej, ok. godz. 13.00, autobusy będą kursowały al. Jana Pawła II.
Po zakończeniu uroczystości, w momencie wstrzymania ruchu na ul. Świętokrzyskiej autobusy kursujące tą ulicą zostaną skierowane przez Al. Jerozolimskie.
W sobotę – dodatkowo – przystanek Królewska będzie obowiązywał również dla linii 520 i 503.
Ważna informacja dla wszystkich pasażerów podróżujących Trasą W-Z! W sobotę, od początku kursowania, nie będą funkcjonowały przystanki Stare Miasto (u wylotu tunelu). Wejście na pl. Piłsudskiego będzie możliwe od strony Parku Saskiego.
Komunikacja po zakończeniu uroczystości
Po zakończeniu uroczystości jej uczestnicy będą mieli do dyspozycji podstawowe linie komunikacyjne, które będą zasilone dodatkowym taborem i będą kursowały częściej. Na ciągu wschód-zachód bardzo ważną rolę będą pełniły tramwaje kursujące Al. Jerozolimskimi. Pasażerowie powinni korzystać również z pociągów. Na ciągu północ-południe najlepiej pojechać często kursującym metrem.
Pasażerowie jadący w kierunku Woli, Bemowa i Jelonek będą mogli wsiąść do autobusów przy al. Jana Pawła II (przy Hali Mirowskiej). Będą mogli tam dojść ul. Elektoralną. Do autobusów jadących w kierunku Targówka czy Marek będzie można dostać się bezpośrednio przy pl. Bankowym. Wozy będą czekały na jezdni al. Solidarności w kierunku Pragi, pomiędzy kinem Femina a pl. Bankowym (autobusy będą kursowały przez most Gdański). Pasażerowie jadący w tamtych kierunkach będą mogli skorzystać także z autobusów wyruszających z al. Solidarności, z wysokości Parku Praskiego. Do Parku Praskiego dostaną się bezpiecznie mostem Śląsko-Dąbrowskim, który będzie przeznaczony wyłącznie dla pieszych.
Pasażerowie jadący w kierunku Ochoty i Włoch, będą mogli wsiadać na przystanku Centrum 06 (w al. Jerozolimskich, w kierunku Dworca Centralnego nad patio przy wyjściu ze stacji metra Centrum).
Do autobusów jadących w kierunku Pragi będzie można się dostać w Al. Jerozolimskich (między Kruczą a rondem Dmowskiego). Co ważne, żeby uniknąć konieczności przechodzenia na drugą stronę ulicy, autobusy w kierunku Pragi ustawione będą w kierunku przeciwnym. Po odjeździe z przystanku zawrócą na rondzie.
Autobusy jadące w kierunku Mokotowa i Wilanowa, będą odjeżdżały z Centrum, a dokładniej z okolic Cepelii (południowo-zachodni narożnik skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z Al. Jerozolimskimi).

(źródło: UG Jabłonna)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak dojechać na sobotnie uroczystości?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *