Jachranka: Groźny pożar trawy przy ul. Maciejki

Fot. OSP Skrzeszew

W poniedziałek (9.03) około godz. 12:25 legionowska straż pożarna została powiadomiona o groźnym pożarze trawy w miejscowości Jachranka (gmina Serock). Ogniem objęty był aż hektar zarośli. Przybyli na miejsce strażacy ocenili, że zagrożony był także pobliski zagajnik.

W akcji uczestniczyły 3 zastępy strażaków, po jednym z Wojskowej Straży Pożarnej, OSP Kałuszyn oraz OSP Skrzeszew. Gasili oni rozprzestrzeniające się płomienie za pomocą tłumic oraz wody. Akcja trwała prawie 2 godziny i zakończyła się pełnym sukcesem.

Jeszcze dwa niewielkie pożary traw

W poniedziałek strażacy z powiatu legionowskiego jeszcze dwukrotnie wyjeżdżali do pożarów traw i krzaków. Na szczęście pożary te były znacznie mniejsze od tego w Jachrance. O godz. 15:11 odebrano zgłoszenie o płonących zaroślach w Jabłonnie, przy ul. Jesiennej. Paliło się tam około 400 m2 powierzchni. Dwa zastępy strażaków (z OSP Jabłonna i JRG Legionowo) gasiły ogień przez 45 min.

Wieczorem, o 19:26 pożar trawy zauważono w miejscowości Trzciany (gmina Jabłonna). Tutaj ogniem zajęte było 100 m2 trawy. Z pożarem w ciągu 47 minut poradzili sobie strażacy z OSP Jabłonna.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jachranka: Groźny pożar trawy przy ul. Maciejki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *