W Gminie Jabłonna wybierają wójta

Fot. arch. MK/Legio24.pl

W niedzielę (30.11) wszędzie tam, gdzie 16 listopada nie udało się wyłonić gospodarza miasta czy gminy, odbywa się druga tura wyborów samorządowych. Taka sytuacja jest w Jabłonnie, gdzie od samego rana mieszkańcy wybierają wójta. Lokale wyborcze otwarte są od godz. 7:00 do 21:00.

O urząd wójta Gminy Jabłonna starają się:

  • Jarosław Chodorski,
  • Olga Muniak.

Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X”  w kratce z lewej strony obok  nazwiska kandydata. Karta do głosowania zostanie unieważniona, jeśli oddamy głos na więcej niż jednego kandydata lub nie postawimy znaku „X” w żadnej kratce.

Gdzie mieszkańcy gminy Jabłonna mogą głosować?

Obwody do głosowania - Jabłonna

Cisza wyborcza

Od piątku od północy do zakończenia głosowania (niedziela, godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W tym czasie zakazana jest agitacja wyborcza, zabronione są pochody, zgromadzenia, wygłaszanie przemówień na temat wyborów, przyklejanie plakatów, rozdawanie ulotek czy zawieszanie bilbordów. Naruszenie zakazu agitacji w ciszy wyborczej uznawane jest za wykroczenie i zagrożone jest karą grzywny od 50 zł nawet do 5 tys. zł.

Jaka frekwencja?

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że na godz. 12:00 frekwencja w Gminie Jabłonna wyniosła 11,93%, co oznacza, że głos oddało 1547 spośród 12 962 osób uprawnionych do głosowania.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "W Gminie Jabłonna wybierają wójta"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *