Jabłonna: Wielkie święto biblioteki. 10. lat temu nadano jej imię ks. Jana Twardowskiego

Fot. 8 października jabłonowska biblioteka świętowała 10. rocznicę nadania jej imienia ks. Jana Twardowskiego, Fot. GBP Jabłonna

W sobotę (8.10) jabłonowska biblioteka obchodziła swoje wielkie święto – 10. rocznicę nadania jej imienia ks. Jana Twardowskiego. Jubileusz ten stał się inspiracją do zorganizowania wyjątkowego wieczoru, którego niewątpliwą gwiazdą była Teresa Lipowska, znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Punktualnie o godzinie 17:00, Wójt Gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski i dyrektor biblioteki Anna Czachorowska przywitali przybyłych na uroczystość mieszkańców i gości. Następnie wójt gminy odczytał List Gratulacyjny od dyrektora Biblioteki Główniej Województwa Mazowieckiego, dr Michała Strąka, który podkreślił, że jabłonowska placówka jest wyróżniającą się instytucją kultury, nie tylko w powiecie legionowskim, ale również na Mazowszu.

Po tak miłym przywitaniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Literackiego im. ks. Jana Twardowskiego. Laureatów było aż 26, w trzech kategoriach wiekowych: Dzieci, Młodzież i Dorośli. W mieniu Jury głos zabrali Andrzej Zaniewski i Stanisław Grabowski, a w imieniu nagrodzonych Zuzanna Śliwa (I miejsce) i Jakub Janik (II miejsce) w kategorii Dorośli. Następnie młoda gimnazjalistka Basia Czarkowska pięknie zaśpiewała najbardziej znany wiersz księdza Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi”. Zaraz potem, w pięknie zaaranżowanej scenerii mieszkania ks. Jana, wystąpiła znana aktorka Teresa Lipowska z monodramem „Za zielonymi drzwiami”. Po długo oklaskiwanym występie tej znakomitej polskiej aktorki nastąpiła krótka przerwa. Nie był to jednak czas stracony. Podczas gdy goście raczyli się słodkościami, na ekranie pojawiły się slajdy z roku 2006, z uroczystości nadania jabłonowskiej książnicy imienia ks. Twardowskiego.

Po przerwie odbył się natomiast koncert Jarosława Chojnackiego, który zelektryzował wszystkich obecnych nie tylko swoim głosem, ale także zaprezentowanym repertuarem. Brawom dla tego wyśmienitego artysty nie było końca. – Był to piękny, wzruszający koncert, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci – mówią zgodnie pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Wielkie święto biblioteki. 10. lat temu nadano jej imię ks. Jana Twardowskiego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *