Jabłonna potwierdza – Koniec wspólnego biletu!

Wspólny bilet ZTM – KM będzie obowiązywał w Gminie Jabłonna do 31 marca 2013 r.  Przypomnijmy, że  „Wspólny bilet” to specjalna oferta taryfowa, w ramach której posiadacze wybranych biletów ZTM mogą podróżować pociągami podmiejskimi na terenie Warszawy i ościennych gmin. W Gminie Jabłonna tzw. „wspólny bilet” obowiązywał od 2009 r. W tym czasie dotacja z gminnego budżetu na funkcjonowanie biletu wynosiła 11 tysięcy złotych miesięcznie. W trakcie kolejnych lat suma ta systematycznie rosła. W zeszłym roku gmina zapłaciła Zarządowi Transportu Miejskiego, który ma umowę z Kolejami Mazowieckimi na funkcjonowanie wspólnego biletu, blisko 300 tysięcy złotych tylko za wspólny bilet. W tym roku podwyżka wyniosła 100%.

fot. sxc.hu

Za dalsze funkcjonowanie biletu honorowanego w pociągach kolei mazowieckich Jabłonna musiałaby zapłacić blisko 600 tysięcy złotych rocznie. Ta suma przekracza możliwości finansowe gminy. A jest to przecież tylko część kosztów, które ponoszone są przez gminę na funkcjonowanie komunikacji. Przypomnijmy, że ponad 1,3 miliona złotych kosztuje gminę utrzymanie linii 723, 731, 741 i N63.
W związku z zakończeniem działania wspólnego biletu na terenie Jabłonny, obecnie trwają przygotowania do stworzenia alternatywnego rozwiązania o którym będzie informować między innymi strona internetowa Urzędu Gminy oraz Legio24. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie uruchomienie przez gminę linii autobusowej, która dowiezie mieszkańców do strefy obowiązywania wspólnego biletu.

Dla tych mieszkańców którzy zdecydują się na korzystanie z pociągów kolei mazowieckich w Chotomowie i będą kupowali oddzielnie bilety kwartalne na pierwszą strefę ZTM i Koleje Mazowieckie, będzie to oznaczać podwyżkę miesięcznie o 21 zł.

Dementujemy również pojawiające się nieprawdziwe informacje o tym jakoby w naszej gminie miały przestać się zatrzymywać autobusy ZTM. W gminnym budżecie na ten cel cały czas jest zagwarantowane 1,3 mln zł.  – powiedział Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

/UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna potwierdza – Koniec wspólnego biletu!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *