Jabłonna oficjalnie bez wspólnego biletu ZTM-KM

Fot. Koleje Mazowieckie

Władze Zarządu Transportu Miejskiego oficjalnie poinformowały, że od 1 kwietnia 2013r. gmina Jabłonna będzie wyłączona ze strefy wspólnego biletu ZTM i Kolei Mazowieckich. Władze Jabłonny nie zgodziły się na ponad 70% podwyżkę opłat za wspólny bilet, którą zaproponował im ZTM. Zamiast 328 tys. rocznie, jabłonowski ratusz za wspólny bilet musiałby płacić 560 tys. złotych.

fot. Koleje Mazowieckie

Mieszkańcy Jabłonny nie mają powodów do zadowolenia. Tylko do 31 marca wsiadając na stacji Chotomów będą mogli jeździć pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie Warszawskiej Karty Miejskiej. Po tej dacie mieszkańcy gminy wsiadając do pociągu w Chotomowie będą musieli kupić bilet KM.

Władze Jabłonny miały konkretną i jasną strategię na negocjacje z ZTM-em: albo obniżycie swoje oczekiwania finansowe, albo wspólnego biletu nie będzie. Na jednej z sesji Rady Gminy wójt Olga Muniak sondowała wśród radnych „ewentualną chęć zwiększenia kosztów obsługi wspólnego biletu”. Wynik był łatwy do przewidzenia – większość radnych nie chciała się zgodzić na warunki zaproponowane przez ZTM ze względu na brak dodatkowych pieniędzy w kasie gminy. ZTM nie chciał ustąpić, więc władze gminy wycofały się ze wspólnego biletu.

Nie wykluczone, że wspólny bilet zniknie też na stacji Legionowo-Przystanek. Nie jest to jednak przesądzone. Sprawa wyjaśni się ostatecznie w przyszłym tygodniu. Gdyby jednak okazało się, że z powodu zbyt wysokich kosztów miasto będzie musiało ograniczyć strefę bezpłatnego biletu do stacji Legionowo, to władze samorządowe zapewnią mieszkańcom „Przystanku” dogodne i co najważniejsze bezpłatne połączenie autobusowe do stacji Legionowo.

Podwyżki dla gmin za wspólny bilet ZTM tłumaczy oszczędnościami w stołecznym budżecie komunikacji miejskiej.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna oficjalnie bez wspólnego biletu ZTM-KM"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *