Jabłonna: W niedzielę wyjątkowy koncert w ramach Pałacowych Spotkań z Muzyką

Pałac w Jabłonnie, Fot. Legio24.pl

W najbliższą niedzielę (16.10) w jabłonowskim pałacu po raz kolejny zabrzmi wyjątkowa muzyka. Miłośnicy przepięknych klasycznych melodii będą mogli wysłuchać dzieł między innymi takich kompozytorów jak Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, czy Gabriel Fauré. Po koncercie, który odbędzie się w ramach popularnego cyklu Pałacowych Spotkań z Muzyką, organizatorzy zaproszą gości do Pałacowego Salonu Naukowego. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 13:00.

Program niedzielnego koncertu przedstawia się następująco:

  • Gabriel Fauré (1845 – 1924) – Elegia c-moll Op. 24,
  • Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) – Sonata C-dur op.102 nr 1 na wiolonczelę i fortepian, Andante – Allegro vivace, Adagio – Tempo d’andante – Allegro vivace,
  • Johannes Brahms (1833 – 1897) – Sonata e-moll op.38 na wiolonczelę i fortepian, Allegro non troppo , Allegretto quasi Menuetto, Allegro.

Wykonawcy: Piotr Bylica – wiolonczela, Sławomir Cierpik – fortepian, Kierownictwo artystyczne cyklu – prof. Andrzej Zieliński

Piotr Bylica – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera (2005r.). Umiejętności swe doskonalił w Hochschule für Musik w Augsburgu (prof. Julius Berger). Jest laureatem Nagrody Specjalnej na III Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. W. Lutosławskiego
w Warszawie (2001r.) i I nagrody oraz Nagrody Specjalnej na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu (2002r.). Jako solista występował z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Olsztyńskiej, Chopin Academia Orchestra oraz Concerto Avenna.

Sławomir Cierpik – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szmyd-Dormus (1992r. – dyplom z wyróżnieniem). Obecnie adiunkt w Katedrze Kameralistyki tej uczelni. Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m.in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio. Jest laureatem nagród i wyróżnień, m. in. II nagrody na XI Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1992r.), II miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W.A. Mozarta w Krakowie (1991r.) oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim (1992r.) w Niemczech. Brał udział w “Koncercie Roku” w Warszawie (1992r.) organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla wyróżniających się studentów uczelni artystycznych. Jest laureatem złotej odznaki w konkursie “Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Koncertuje w kraju i zagranicą. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe. Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami.

Pałacowy Salon Naukowy

Po koncercie, organizatorzy serdecznie zapraszają gości do odwiedzenia Pałacowego Salonu Naukowego. Podczas spotkania prowadzonego przez Małgorzatę Kownacką z Polskiego Radia odbędzie się dyskusja poświęcona tak zwanej świadomości cielesnej zatytułowana „Skąd wiem, że ja to ja, czyli kilka słów o świadomości cielesnej”. Wprowadzenie do dyskusji przeprowadzi prof. Michał Wierzchoń z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oba spotkania odbędą się w niedzielę (16.10) w jabłonowskim Pałacu, przy ul. Modlińskiej. Początek zaplanowano na godz. 13:00.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: W niedzielę wyjątkowy koncert w ramach Pałacowych Spotkań z Muzyką"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *