Jabłonna: Cztery medale dla Ingi Kamińskiej

08:26, 09.05.2016

Powiat legionowski ma wielu utalentowanych sportowców. Szczególnie silną grupę tworzą zawodnicy specjalizujący się w pływaniu. Ostatnio pisaliśmy o sukcesach Dawida Szulicha, dziś chcielibyśmy wspomnieć o czterech medalach mieszkanki gminy Jabłonna Ingi Kamińskiej, które wywalczyła na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Rycerza Kmity w Zabierzowie.

Zaledwie 13-letnia mieszkanka Jabłonny podczas zawodów, które odbyły się pod koniec kwietnia na podium stawała aż 4 razy. Wywalczyła sobie trzy brązowe i jeden złoty medal. I miejsce zajęła w konkurencji 50 m stylem dowolnym, uzyskując czas: 29.86 sek. III miejsca zdobyła płynąc: 400 m stylem dowolnym (4:56.05), 50 m stylem klasycznym (36.75) oraz 200 m stylem klasycznym (2:52.91)

Wszystkie osiągnięte wyniki w XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich to rekordy życiowe Ingi.