Jabłonna: Będzie II tura. Muniak vs. Chodorski

Okazuje się, że według wstępnych,  nieoficjalnych jeszcze wyników, w gminie Jabłonna odbędzie się druga tura wyborów. O stanowisko wójta, walczyć ze sobą będą Jarosław Chodorski i Olga Muniak.

Według nieoficjalnych danych dotychczas urzędująca wójt Olga Muniak uzyskała ponad 2 200 głosów. Jej kontrkandydat Jarosław Chodorski zdobył zaufanie ponad 1 540 osób. Na trzeciego w kolejności Zbigniewa Garbaczewskiego głosowało 1460 wyborców. Z danych tych wynika, że niezbędna do wyłonienia wójta będzie II tura wyborów. 30 listopada wójt Olga Muniak zmierzy się z Jarosławem Chodorskim.

Do Rady Gminy najprawdopodobniej wejdą Syguła Arkadiusz (KWW Nasz Piękny Chotomów), Modzelewski Witold Wojciech (KWW Witold Modzelewski), Krzyżanowski Adam (KWW Adam Krzyżanowski), Grzybek Mariusz (KWW Zbigniewa Garbaczewskiego), Majewska Bogumiła (KWW Olgi Muniak), Lipińska Marta (KWW Olgi Muniak), Kowalik Włodzimierz (KWW Olgi Muniak), Świątko Dorota Krystyna (KWW Olgi Muniak), Gałecka Teresa Hanna (KWW Chodorski Jarosław) i Chojnacki Zenon Waldemar (KWW Zenona Chojnackiego).

W godzinach popołudniowych zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Pewne jest już jednak jedno, jeśli te wyniki się potwierdzą, skład przyszłej rady gwarantuje nam przez najbliższe 4 lata nie lada emocje.

 

/iw/

19 razy komentowano artykuł "Jabłonna: Będzie II tura. Muniak vs. Chodorski"

 1. mieszkaniec Jablonny unp | 19/11/2014, godz. 15:17 |

  Nowo wybrani radni powiatu: pani Muniak i pan Garbaczewski zachowali się jak rasowi politycy. W branżowej nomenklaturze to sie nazywa podwójne ubezpieczenie. 🙂 Zresztą niektórzy pisali onegdaj że 4 lata temu pani Olga również się ubezpieczała (podobno jednak przy użyciu zupełnie niekonwencjonalnych metod)

 2. Idealnie by było, jakby Pani Olga własną wolą postanowiła zrezygnować z urzędu na rzecz powiatu… a wtedy druga tura Zbig vs. Chodo 🙂 Bo w końcu Zbig był trzeci 🙂

 3. Czas najwyższy, aby zakończyć te kiepskie rządy pani wójt.
  Przed Chodorskim trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. A raczej przed wyborcami, którzy muszą się zmobilizować i w większości zagłosować na p. Chodorskiego.

 4. Ta (oczekiwana) zmiana to nie jest zamiana Olki na Jarka. To będzie (oby!!!) pożegnanie koterii
  nie-miłościwie nam panującej od czasów Łuby. Szczęśliwie przegraną będzie utrzymywał ZUS.

 5. Panie Zbigniewie – mamy żal do Pana bo mógł Pan podnieść Jabłonnę, ale zabrakło Panu zapału aby zrobić więcej szumu wokół siebie, by porwał Pan tłum i spotkał się z nim. Mam wielką nadzieję że P. Muniak pójdzie na zasłużoną emeryturę. Trzymam kciuki za Pana Chodorowskiego!

 6. Dzidek
  Jestem przekonany,że p.Olga Muniak wygra II turę wyborów czego z całego serca jej życzę,a czesać się będzie zapewne w innym zakładzie fryzjerskim

 7. mieszkaniec jabłonny (wciąż ts) | 17/11/2014, godz. 16:35 |

  Otóż to, Krzysiu. Tu się zgadzamy: przegrani kandydaci sami są sobie winni. Jestem jednak odmiennego zdania odnośnie kwestii czy dać im drugą szansę. Niby dlaczego? (zresztą za 4 lata znów będą ją mieli) Zwycięzcą pierwszej tury jest kandydat któremu po prostu najbardziej zależało – taka jest prawda. Dlatego też jemu po prostu NALEŻY się wygrana. I wierzę, że działając dalej konsekwentnie wg tego samego schematu, wychodząc do ludzi, organizując spotkania, chodząc od przysłowiowej bramy do bramy (pozostali najwyraźniej nie mieli – przepraszam za określenie – “tyle jaj”) pan Chodorski zaskarbi sobie zaufanie kolejnej części mieszkańców gminy i w ten sposób zapewni urząd włodarza Jabłonny. Czego wyżej podpisany, ufnie spoglądając w przyszłość, serdecznie mu życzy.

 8. Przegrani, czyli Zbyszek i Waldek są sami sobie winni. Nic nie zrobili żeby się dobrze zareklamować, wykleili kilka płotów i jednego żuka plakatami, to za mało. Powinno być spotkanie z wyborcami, zachęcenie ludzi, żeby zagłosowali przeciw nieudolnej wójtowej… Chyba naprawdę zostało zrobić referendum, odwołać wybraną osobę i zrobić wybory jeszcze raz, żeby dać szansę poprawy Zbyszkowi i Waldkowi.

 9. mieszkaniec jabłonny (wts) | 17/11/2014, godz. 15:39 |

  Właśnie przeczytałem wyniki wyborów zamieszczone na stronie http://www.jablonna.pl.
  Jest tak jak pisałem: pani Olga Muniak NIE MA SZANS.
  Pozostaje pytanie: wycofa się – czy mimo wszystko będzie walczyła do końca?

  Odnośnie kwestii RG: najlepiej aby jak najwięcej mieszkańców poszło na inauguracyjną sesję – po prostu nie wypuścimy ich dopóki się nie dogadają. Moim skromnym zdaniem przewodniczącym Rady Gminy powinien zostać pan Grzybek (największa ilość głosów), ewentualnie jedna z “sierotek” po pani Muniak (to już chyba tylko drogą losowania) 🙂

  A propos: my tu o drobiazgach a czy ktoś zwrócił uwagę na “zaskakujące” wyniki lotto i lotto+ z 2 ostatnich losowań: 13.11 i 15.11?
  http://www.lotto.pl/lotto/wyniki-i-wygrane
  Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych powiedziałbym że ktoś się nieźle obłowił (grając systemem) obstawiwszy 3 razy z rzędu te same trójki.

 10. mieszkaniec jabłonny (ts) | 17/11/2014, godz. 14:49 |

  Zbyszku, “dopuścić” to można – jak mawiał mój kolega z dawnej pracy – “psa do suki”. W przypadku naszej gminy pan Chodorowski po prostu uroczyście OBEJMIE należny mu, z uwagi na wygrane wybory, urząd. A tak już bez złośliwości: masz jakieś przesłanki aby tak pisać, znasz człowieka?

  Ps. Nie zadzieraj z fryzjerem 🙂

 11. No cóż stajemy przed wyborem mniejszego zła. Ale wybór świetny. Fryzjer logopeda kontra osoba, która dokładnie nie wie kiedy się urodziła i zmieniająca zdanie w zależności od wiatru. Nam brakuje prawdziwego gospodarza zdolnego zarządzać Gminą.

 12. A ja mam nadzieję, że fryzjer nie zostanie dopuszczony do władzy. Z całym szacunkiem dla tego zawodu. Niech Pan Chodorski zajmie się Fundacją, którą zarządza.

 13. Rada w takim składzie się nie ukonstytuuje, a jeżeli już wykłócą się o przewodniczącego to reszta będzie wiceprzewodniczącymi i robić nie będzie komu.

 14. mieszkaniec Jabłonny po kawie | 17/11/2014, godz. 12:33 |

  ” Robert
  17/11/2014 o godz. 10:55

  Brawo Pani Olgo!!! Tak trzymać. Powinna Pani dokończyć, to co Pani zaczęła.”

  Robercie, niektórzy twierdzą że pani Olga przed poprzednimi wyborami ZACZEŁA majstrować przy dacie swych urodzin, jeśli właśnie to miałeś na myśli publikując swój apel to muszę przyznać Ci rację – nadszedł czas gdy powinna to możliwie pilnie DOKOŃCZYĆ, gdyż za 2 tygodnie pożegna się z funkcjami w gminie.
  Z harcerskim pozdrowieniem,
  mieszkaniec Jabłonny 🙂

 15. mieszkaniec Jabłonny po kawie | 17/11/2014, godz. 12:25 |

  Piotrze, Pani Olga NIE MA SZANS na wygraną 2 turze. Zważ, że elektorat kandydatów którzy odpadli głosował de facto PRZECIWKO obecnej wójt. Cieszę się że na drugim miejscu nie znalazł się tak zapatrzony we władze Legionowa i tak otwarcie deklarujący im przyjaźń pan Garbaczewski. Jak sądzę spora w tym zasługa pana Mizgalskiego, który swymi szyderczymi opiniami zamieszczanymi w internecie skutecznie obrzydz… to jest, chciałem rzec…. który przybliżał sylwetkę rzeczonego kandydata.
  Jednym z pierwszych posunięć nowego wójta powinna być szczegółowa kontrola kontraktów i niebagatelnych wydatków przy budowie 1 etapu CEKS. Mnie osobiście np. frapuje koszt i funkcja jaką faktycznie ma spełniać “ta rzecz” otoczona słupkami która stoi zainstalowana tuż obok wejścia do nowej szkoły, a także odpowiedź na pytanie dlaczego asfaltowa jezdnia zamiast dochodzić do ul. Konwaliowej (jak nakazywałby rozsądek i elementarny szacunek wobec jej mieszkańców), niespodziewanie urywa się w pobliżu naprędce wybudowanej pakamery noszącej dumną nazwę “szkoły” j. obcych. Już wkrótce będziemy znali większość odpowiedzi. 🙂

 16. Mam nadzieję, że p.Olga nie wygra w drugiej turze. Tak czy owak przygotowuję długą listę zarzutów prokuratorskich dotyczących działań tej pani.

 17. Tylko 10 radnych z 15 okręgów? A co z pozostałymi?

 18. Brawo Pani Olgo!!! Tak trzymać. Powinna Pani dokończyć, to co Pani zaczęła.

 19. senny mieszkaniec Jabłonny | 17/11/2014, godz. 10:38 |

  hmm… trochę dużo będzie tych sierot po pani Oldze Muniak, ale chyba damy radę – wychowamy je 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *