Herb Legionowa na szczycie Awicenny

Herb Legionowa na szczycie Awicenny / foto: UM Legionowo

Hubert Szczepan Krzemiński to niezwykły mieszkaniec Legionowa. W lipcu zdobył Szczyt Awicenny (inaczej Pik Lenina), szczyt wysokości 7134 m n.p.m. Podczas zeszłotygodniowej (31 października) sesji Rady Miasta wręczył Prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu – Honorowemu Patronowi wyprawy, herb Legionowa, który podróżnik wniósł na Pik Lenina.

Herb Legionowa na szczycie Awicenny / foto: UM Legionowo

W czasie XXV Sesji Rady Miasta Hubert Szczepan Krzemiński opowiedział o przebiegu wyprawy, o ludziach których spotkał, warunkach atmosferycznych oraz przygodach towarzyszących mu w drodze na drugi co do wysokości szczyt w Górach Pamiru na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu. Prezentacja multimedialna pt. „Pik Lenina – Solo, ale nie sam” wzmocniła opowieść pięknymi zdjęciami z wyprawy. Fotografie można obejrzeć wchodząc na fanpage Huberta Szczepana Krzemińskiego na facebook.pl

[easyrotator]erc_58_1352288424[/easyrotator]

Krzemiński zdobył Pik Awicenny 25 lipca o godzinie 16:30, u kresu podróży – na samym szczycie wykonał pamiątkowe zdjęcie z herbem Legionowa. Fotografię oraz herb legionowski podróżnik wręczył prezydentowi Smogorzewskiemu w podziękowaniu za objęcie wyprawy honorowym patronatem.

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Herb Legionowa na szczycie Awicenny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *