Handel, bankowość i finanse – w tych sektorach znajdziesz pracę w Legionowie

Fot. pixabay.com/Licencja: CC0 Public Domain

Handel i sprzedaż, bankowość, finanse oraz ubezpieczenia to sektory, które w ostatnim miesiącu zamieściły najwięcej ofert pracy w serwisie Pracuj.pl. To również w tych sektorach najczęściej pracę oferują firmy w Legionowie i okolicach. Jak przygotować swoje CV, aby już na etapie składania aplikacji wyprzedzić konkurencję?

Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu spadła do 10% (w powiecie legionowskim utrzymuje się ona na poziomie 13,5%). Dane portalu Pracuj.pl potwierdzają utrzymującą się wzrostową dynamikę rynku pracy, jednocześnie wskazując na branże o największym zapotrzebowaniu na pracowników oraz najbardziej poszukiwanych specjalistów. Wszystkie oferty dla specjalistów z Legionowa i okolic znaleźć można na stronie Pracuj.pl.

Zanim jednak zabierzesz się za wysyłanie aplikacji, warto poddać ostatnim szlifom swój życiorys. Oto 4 porady, które warto wziąć pod uwagę przygotowując CV.

Wskazówka nr 1: Dostosuj CV do konkretnej oferty pracy

Pamiętaj, życiorys nigdy nie powinien być uniwersalny i w jednakowej formie wysyłany do wszystkich pracodawców. Każdorazowo należy go dostosować do konkretnej oferty, prezentując w nim doświadczenie i kompetencje poszukiwane na danym stanowisko.

Wskazówka nr 2: Dobrze zaprezentuj swoje doświadczenie

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Pracuj.pl, rekruterzy 58% czasu poświęcanego na zapoznanie się z życiorysem spędzają na analizie doświadczenia. Warto postarać się, by ta część była widocznie najważniejszym elementem życiorysu. Aby tak się stało prócz nazwy firmy i stanowiska, w sposób konkretny opisz zakres swoich obowiązków. Nie bój się korzystać z liczb pokazując wielkość zespołu jakim zarządzałeś, procent zysków jaki wypracowywałeś dla firmy czy liczbę szkoleń, w których brałeś udział. Pamiętaj również, aby zastosować odwróconą chronologię i zacząć od opisu najświeższych doświadczeń zawodowych, które dla rekrutera są najważniejsze.

Wskazówka nr 3: Zadbaj o aktualność danych

Pamiętaj, aby przed wysłaniem sprawdzić, czy dane osobowe, które podałeś w życiorysie są aktualne – szczególnie ważny jest numer telefonu oraz właściwy adres zamieszkania. Zadbaj również, aby Twój adres e-mail wyglądał profesjonalnie.

Wskazówka nr 4: Stwórz czytelne CV i postaw na profesjonalny szablon

Rekruterzy potrzebują prostych i czytelnych CV. Dla osób przeprowadzających selekcję życiorysów liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. W celu stworzenia czytelnego i estetycznego CV, skorzystaj z Kreatora CV, który pozwala wybrać jeden z profesjonalnych wzorów przygotowanych wspólnie ze specjalistami z branży HR. Gotowy dokument można pobrać w formacie pdf lub doc, aby szybko i wygodnie aplikować na oferty pracy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Handel, bankowość i finanse – w tych sektorach znajdziesz pracę w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *