środa , 23 Kwiecień 2014
Najnowsze:
Strona główna / Wiadomości / Mazowsze / Groźny wypadek w Świerczach

Groźny wypadek w Świerczach

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał 19-letni mieszkaniec gm. Świercze.  Mężczyzna pomimo, że w organizmie miał prawie półtora promila alkoholu kierował samochodem. Swoją podróż zakończył uderzając w słup energetyczny.

fot. KPP Pułtusk

W Świerczach (pow. Pułtusk) kierowca Forda Fiesty jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. W  środku rozbitego pojazdu było trzech jego kolegów.  Po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny  pułtuskiej komendy niezwłocznie skierował tam  policjantów, ratowników OSP w Świerczach i JRG w Pułtusku oraz pogotowie ratunkowe. By wydostać z samochodu poszkodowanych, strażacy musieli rozcinać dach.  Na szczęście nikt nie zginął. Pasażerom udzielono pierwszej pomocy a następnie zostali  przetransportowani  do szpitali w Pułtusku i Płońsku.
Kierujący  Fordem 19 – latek miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i  wyjaśnienia.   Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/Anna Balcerzak, KPP Pułtusk/

Educatio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola wymagane są oznaczone *

*


dziewięć − 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>