Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw

Już po raz trzeci Związek Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” zorganizował festiwal aktywności sołectw. W tym roku  Jabłonnę reprezentowało sołectwo Dąbrowa Chotomowska, a impreza odbyła się w Józefowie.

Celem imprezy jest pobudzenie lokalnych społeczności poprzez zaprezentowanie dorobku poszczególnych sołectw z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju w poszczególnych kategoriach konkursowych. Festiwal jest zatem okazją do pochwalenia się dorobkiem mieszkańców, którzy co można było zobaczyć w sobotę 15 września, mają wiele pasji i talentów. Stoiska uginały się pod ciężarem domowych wypieków, wędlin, warzyw i owoców. Te ostanie królowały także na stoisku Dąbrowy Chotomowskiej. Głównym bohaterem był arbuz i „cuda”, która można z niego wyrzeźbić. I choć sztuka to nie łatwa, Grażyna Derlacz – żona sołtysa Czesława Derlacza, opanowała ją do perfekcji. Piękne rzeźbione arbuzy zachwyciły jury konkursowe oraz gości imprezy odwiedzających stoisko Dąbrowy Chotomowskiej. Na  stoisku Jabłonny można było też spróbować wyśmienitych ciast, chleba i szmalcu z jabłkiem lub tradycyjnie z cebulką. Wszystko smakowało wybornie!

W tegorocznej edycji zaprezentowały się sołectwa:

1. Jackowo Górne (gm. Somianka)
2. Słupno (gm. Radzymin)
3. Borowa Góra (gm. Serock)
4. Skrzeszew (gm. Wieliszew)
5. Dąbrówka (gm. Dąbrówka)
6. Dąbrowa Chotomowska (gm. Jabłonna)
7. Stanisławów Drugi (gm. Nieporęt)

Oprócz występu scenicznego, jury konkursowe oceniało stoiska w kategoriach: „Prezentacja stoiska” oraz „Smaki, kuchnia regionalna”. Największą liczbę punktów zebrało sołectwo Skrzeszew, uzyskując tym samym prawo do organizacji festiwali w 2013 roku.

(źródło: UG Jabłonna)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *