Dzień Ziemi 2010 w Nieporęcie

W tym roku obchody Dnia Ziemi odbywały się pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. W Polsce zorganizowane zostały po raz dwudziesty.
Święto Dnia Ziemi ma na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej, a także uświadamianie problemów związanych z ekologią. Popularną formą prezentowania tych zagadnień są spektakle teatralne, adresowane do młodej publiczności. Dział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Nieporęt zaproponował w piątek (23.04) uczniom szkół podstawowych przedstawienie „Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy”, przygotowane przez Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku.
W sali Gminnego Ośrodka Kultury pojawił się tytułowy inspektor Zgroza, prowadzący dochodzenie w sprawie kradzieży marzeń o czystym środowisku naturalnym. Stułbia Zielińska, nauczycielka biologii, poinformowała go o swoich podejrzeniach dotyczących działalności pobliskiej farbiarni, której dyrektor Michał Anioł okazał się przewrotnym trucicielem wody w rzece. Była tez kradzież drzewa z lasu i tropiący złodzieja wagarowicz (wrażliwy na punkcie ochrony leśnej flory) i energiczna druhna Marszruta. Wątki sensacyjne puentowane były popularnymi piosenkami, całość miała lekką i czytelną formę, która podobała się widowni.
Spektakl grany był w ciągu dnia trzykrotnie, dla uczniów wszystkich gminnych szkół.

(źródło: UG Nieporęt, foto: UG Nieporęt)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzień Ziemi 2010 w Nieporęcie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *