Dzień Papieski w Legionowie

Już po raz dziesiąty mieszkańcy Legionowa obchodzili Dzień Papieski. W tym roku wypadł w niedzielę 10 października i jego przesłaniem było hasło: „Odwaga Świętości”, a patronami – wraz z Janem Pawłem II – błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko i Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński.

Dzień Papieski to święto wdzięczności i duchowego zjednoczenia z ojcem świętym Janem Pawłem II oraz promocja jego nauczania. W Legionowie mieszkańcy dali wyraz tej jedności, uczestnicząc w Mszy Świętej w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a po niej – we wspólnej modlitwie w parku obok kościoła.

Po uroczystej mszy, zakończonej błogosławieństwem relikwiami ks. Jerzego Popiełuszki, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprezentowali piękny i wzruszający koncert, a po jego zakończeniu w asyście harcerzy niosących płonące pochodnie, mieszkańcy przeszli do parku, gdzie pod pomnikiem papieża władze miasta, powiatu i harcerze złożyli kwiaty. Na zakończenie uroczystości w pobliżu pomnika posadzone zostały dwa dęby.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzień Papieski w Legionowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *