Dzień inny niż wszystkie! Obchody Święta KEN w SP Nieporęt

Kolejne Święto Komisji Edukacji Narodowej za nami. W  Szkole Podstawowej w Nieporęcie obchodziliśmy je 13 października. Ten uroczysty dzień , który lubią i uczniowie, i nauczyciele, przebiegał w prawdziwie świątecznej atmosferze.

Najbardziej uroczystym punktem obchodów była akademia, podczas której dyrektor szkoły Edyta Kuś przyjęła do szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Zanim to się stało, najmłodsi zaprezentowali piękny program artystyczny, który przez ostatnie tygodnie przygotowywali pod czujnym okiem swoich wychowawczyń – pań: Joasi Zarzyckiej i Małgosi Piotrowskiej, przy wsparciu pani Moniki Kamińskiej – Thomas, nauczycielki muzyki oraz starszych kolegów z klasy czwartej.

Wzorowo zaprezentowanym przedstawieniem, które obejrzeli licznie przybyli goście, udowodnili, że są nie tylko godni miana uczniów, ale mają także predyspozycje aktorsko – wokalne. Za swój pierwszy występ otrzymali gromkie brawa i drobne upominki od wychowawczyń!

Jako że 14 października jest w naszej szkole także świętem Patrona Szkoły, przybyli goście oraz uczniowie mogli obejrzeć wystawę pamiątek związanych z osobą Bronisława Tokaja, przygotowaną przez bibliotekarkę szkolną, panią Ewę Banachewicz przy pomocy pani pedagog Joanny Kossowskiej. Duże zainteresowanie oraz żywe komentarze wzbudziła także wystawa zdjęć nauczycieli z ich lat dziecięcych. Konkurs na odgadnięcie kto jest kim na fotografiach – trwa!

Niepisaną tradycją w naszej szkole, związaną z Dniem Nauczyciela, jest też zabawa w zamianę ról. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, na kilka godzin uczniowie stają się nauczycielami, a ci ostatni ponownie zasiadają w szkolnych ławkach (co ciekawe – zwykle w ostatnich!). Młodzi pedagodzy mają w tym dniu własny pokój nauczycielski, starannie przygotowują także konspekty prowadzonych przez siebie lekcji!

Trzeba przyznać, że niektórzy z nich poradzili sobie ze swoim zadaniem bardzo sprawnie. Widać było, że stanie po drugiej stronie biurka sprawia im wielką frajdę. Kto wie, być może ten epizod okaże się dla któregoś z nich początkiem belferskiej kariery?

Święto Komisji Edukacji Narodowej jest także okazją dla dyrektora szkoły i wójta gminy na docenienie i podkreślenie pracy tych nauczycieli, którzy oddają się bez reszty służbie dzieciom i wyróżniają się wzorową pracą, sumiennością, ciekawymi pomysłami. W tym roku, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur nagrodził pracę dyrektora szkoły pani Edyty Kuś oraz dwóch nauczycielek – pań: Hanny Popławskiej i Małgorzaty Wieczorek.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: wicedyrektor Agnieszka Lewandowska, panie: Ewa Banachewicz, Alina Zalewska, Anna Szostek, Teresa Rębelska-Atallah, Iwona Bartosiewicz, Małgorzata Bańska.

Wyróżnieni zostali także pracownicy niepedagogiczni. Nagrodę Wójta Gminy Nieporęt otrzymała pani sekretarka Ewa Gajda, a Nagrodę Dyrektora Szkoły – panie: Barbara Karbarz i Katarzyna Majewska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy życząc dalszych wspaniałych osiągnięć w pracy zawodowej.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć na stronie szkoły: http://www.spn.nieporet.pl

(źródło: UG Nieporęt, foto: UG Nieporęt)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzień inny niż wszystkie! Obchody Święta KEN w SP Nieporęt"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *