Więcej policjantów na ulicach dzięki CSP

foto: S. Klimaszewski, CSP Legionowo

550 dodatkowych policjantów, słuchaczy CSP wyszło już na ulice mazowieckich miast. Słuchaczy Szkoły Policyjnej w Legionowie spotkamy między innymi na ulicach Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pułtuska, Płońska, czy Wyszkowa. Nie zabraknie ich także w Warszawie.

foto: S. Klimaszewski, CSP Legionowo

W ramach realizowanych służb patrolowych, słuchacze, pod nadzorem kadry dydaktycznej Zakładu Służby Prewencyjnej oraz policjantów z jednostek terenowych Policji, mają możliwość konfrontowania swojej wiedzy i umiejętności zawodowych z realizacją zadań w warunkach rzeczywistych. Wiele emocji wzbudzają pierwsze legitymowania, zatrzymania czy dokonywanie kontroli osobistej. Z opinii uzyskanych od przedstawicieli poszczególnych komend i komisariatów wynika, że słuchacze wykazują duże zaangażowanie w realizację powierzonych zadań i obowiązków służbowych, a ich obecność na obszarze działania jednostki daje wymierne korzyści związane z poczuciem bezpieczeństwa społecznego, w tym ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń.

Zaplanowanie i zrealizowanie tak dużej liczby służb patrolowych stanowiących zajęcia w warunkach rzeczywistych pociągało za sobą konieczność zaangażowania w jego realizację wielu komórek organizacyjnych CSP. Wymagało również dokonania uzgodnień z jak największą liczbą jednostek z garnizonu stołecznego i mazowieckiego, które byłyby w stanie sprostać oczekiwaniom słuchaczy, a także wymogom nałożonym przez program szkolenia zawodowego podstawowego.

/CSP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Więcej policjantów na ulicach dzięki CSP"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *