Demolka sali gimnastycznej i wielka dyskoteka

19 kwietnia szaloną dyskoteką z atrakcjami uczniowie i rodzice pożegnali salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. B. Tokaja w Nieporęcie, która przeznaczona została do rozbiórki. Impreza dla całej szkolnej społeczności zorganizowana została dzięki dyrektor szkoły, pani Edycie Kuś i niezwykle prężnie działającej Radzie Rodziców. To właśnie jej członkowie zadbali o to, by cała społeczność lokalna z pompą pożegnała starą salę.

fot. UG Nieporęt

Przygotowania do ostatniej w tym budynku imprezy ruszyły pełną parą już kilka dni wcześniej. Dzieciaki z ogromną radością przygotowały dekorację, jakiej z pewnością pozazdrościć mogą im wszyscy inni uczniowie – za zgodą pani dyrektor ozdobili ściany kolorowym graffiti, czym stworzyli wyjątkowy i zupełnie niecodzienny wystrój. Po wykonaniu tak imponującej dekoracji, wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali piątkowego wieczoru, obmyślając już tylko własne kreacje na tę wyjątkową zabawę.

Jeszcze przed jej rozpoczęciem, a także w trakcie tanecznego szaleństwa, można było przejść drobną metamorfozę, z czego chętnie korzystały dziewczęta – te najmłodsze, ale i te trochę starsze. Profesjonalne fryzjerki, panie: Edyta Eisenmann i Hanna Karolewska, czarowały na głowach cuda – plotły warkoczyki, upinały kucyki, zwijały ślimaczki i koczki, natomiast olśniewające makijaże wieczorowe wykonywała chętnym damom kosmetyczka, pani Ewelina Fiedorowicz. Kto zapomniał o błyszczących dodatkach do stroju, mógł dopasować sobie biżuterię przy stoisku z koralikami, a potem, już w pełnej krasie, można było błyszczeć na parkiecie przy gorących rytmach granych przez specjalnie na tę okazję zaproszonego DJ-a.

Na rozgrzanych do czerwoności deskach było tłoczno! Zaraz po występach finalistów wiosennego konkursu MASZ TALENT, roztańczyli się wszyscy – mali i więksi, młodsi i starsi, nauczyciele i rodzice.

Warto wspomnieć, że organizatorzy zadbali również o tych, którzy trafili na parkiet prosto z pracy. Dla zgłodniałych gości firma ABAKA, która na co dzień podaje obiady w stołówce szkolnej, przygotowała smaczne potrawy i ciasta, a dla najmłodszych łasuchów watę cukrową serwowali państwo: Magdalena Bulge i Michał Żołnierowicz.

Można było także spróbować swego szczęścia biorąc udział w loterii fantowej, która prowadzona była przez państwa Annę i Tomasza Kosełów oraz panie Katarzynę Poznańską i Wiktorię Kałużną oraz obejrzeć doświadczenia przygotowane i przeprowadzane przez uczniów klasy 4 pod okiem nauczycielki przyrody, pani Aliny Zalewskiej.

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Nieporęcie w tym roku miałaby 30 lat. 14 października 1983 roku jej podwoje otwierała ówczesna dyrektor, pani Irena Wieczorek. Przez trzy dekady służyła mieszkańcom Nieporętu, teraz zastąpi ją nowoczesny budynek, którego budowa ruszy niebawem.

/UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Demolka sali gimnastycznej i wielka dyskoteka"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *