Chotomów: Pożar w piwnicy domu mieszkalnego przy ul. Pięknej

Fot. arch. Legio24.pl

W poniedziałek (9.01) około godz. 20:30 w jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się przy ul. Pięknej w Chotomowie (gmina Jabłonna) doszło do pożaru. Zapaliły się materiały kartonowe ułożone w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Na szczęście w wyniku działania ognia nikt nie został ranny. Do szpitala trafił natomiast sąsiad właścicieli, który oglądając interwencję strażaków z podwórka poślizgnął się i upadł tak niefortunnie, że koniecznym okazało się przewiezienie go do szpitala.

Jak relacjonuje naszej redakcji dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie pożar, do którego doszło w piwnicy murowano-drewnianego domu mieszkalnego nie był duży. Zapaliły się kartonowe opakowania ułożone w okolicy pieca, które przez właścicieli domu były najprawdopodobniej używane do rozniecania ognia. Przybyli na miejsce strażacy z JRG Legionowo i OSP Chotomów ugasili płomienie za pomocą jednego prądu wody. Po stłumieniu ognia resztki kartonów zostały wyniesione na zewnątrz i dodatkowo przelane wodą, a pomieszczenia piwniczne zostały wywietrzone i sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej. W sumie akcja straży pożarnej trwała około 1,5 godziny.

Podczas zdarzenia ranna została jedna osoba – sąsiad, który z podwórka obserwował działania służb ratowniczych. Mężczyzna poślizgnął się i upadł na ziemię doznając obrażeń na tyle poważnych, że wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zdecydowało się odwieźć go do szpitala.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chotomów: Pożar w piwnicy domu mieszkalnego przy ul. Pięknej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *