Chotomów: Jakub Rochnowski mistrzem GT15

10:25, 16.09.2015 Aktualizacja: 10:32, 16.09.2015
Skomentuj
reo

W ostatni weekend (12 i 13.09) Jakub Rochnowski, 10-letni mieszkaniec Chotomowa (gmina Jabłonna) zdobył Mistrzostwo Polski GT15 - w klasie łodzi wyścigowych wyposażonych w silniki czterosuwowe o mocy 15 KM i rozwijających prędkości dochodzące do 70 km/h. To pierwszy tak ogromny sukces ucznia V klasy chotomowskiej podstawówki.

Nasz młody zawodnik stanął na podium po trzech zwycięskich kwalifikacjach. Ambitny motorowodniak zdystansował rywali i z dorobkiem 2700 pkt był niekwestionowanym liderem. Podczas zawodów, w klasie młodzieżowej wzięło udział 6 zawodników. Jednak doskonałe przygotowanie łodzi oraz widoczny talent Kuby pozwoliły na zdobycie mistrzostwa.

Przed Kubą teraz kolejny sezon tym razem w kadrze narodowej, co pozwoli na starty w zawodach za granicą oraz udział w Mistrzostwach Europy i Świata w klasie młodzieżowej.

Jakub Rochnowski na co dzień jest uczniem V klasy szkoły podstawowej w Chotomowie. Oprócz zamiłowania do szybkich łodzi motorowych, którą zaszczepił mu tata, od 2 lat trenuje pływanie w znanym klubie UKS Delfin w Legionowie. W tej dziedzinie sportu również odnosi sukcesy. W 2015 roku zdobył srebrny medal w powiatowych zawodach pływackich szkół podstawowych. Jego pasją jest sport i gry komputerowe na które niestety albo na szczęście ma coraz mniej czasu.

Jakub Rochnowski reprezentuje Wojskowy Klub Sportowy Zegrze.