Brąz na Mistrzostwach Polski Judo Masters dla Jacka Rathe

12:02, 18.09.2013

Udany występ w Mistrzostwach Polski Judo Masters zawodnika Legionowskiego Towarzystwa Sportowego trenującego w CSP i Sekcji Judo w Wieliszewie. W rozegranych w sobotę, 14 września w Sobótce mistrzostwach Jacek Rathe startujący w kategorii do 90 kg M4 (45-50lat) wywalczył brązowy medal.

Sukces jest warty podkreślenia, ponieważ kategoria, w której startował Jacek, była najliczniejsza. W trzech stoczonych pojedynkach zaprezentował wysoką formę, którą szczególnie zaimponował w walce o brązowy medal, którą wygrał stosując bardzo efektowny rzut oceniony przez sędziego na Ippon (najwyższa punktacja w judo).

Na matach w Sobótce stanęło ponad 150 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Austrii i Wielkiej Brytanii, co jest swoistym rekordem w dotychczasowej historii polskiej imprezy.

Życzymy dalszych sukcesów i dużego zapału do treningu pod okiem kadry trenerskiej LTS Legionowo i Sekcji Judo z Wieliszewa.