Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w przychodni „Zdrowie”

Od 6 września br. w NZOZ „Zdrowie” (Legionowo, ul. Sowińskiego 15a), osoby powyżej 65 roku życia, zamieszkałe na terenie Legionowa, będą mogły bezpłatnie skorzystać ze szczepień ochronnych przeciwko grypie. Program szczepień realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia i koordynowany przez Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo.

W okresie jesienno-zimowym odnotowuje się setki tysięcy przypadków grypy. Największa liczba zachorowań przypada na okres między listopadem a kwietniem, dlatego zaleca się zaszczepienie profilaktyczne właśnie przed tym okresem. Zdrowie seniorów – pacjentów powyżej 65 roku życia jest znacznie bardziej narażone na powikłania, jakie mogą powstać przy zachorowaniu na grypę np. zapalenie płuc. Ryzyko powikłań wzrasta zwłaszcza u osób chorych na cukrzycę lub choroby serca. W tym przypadku grypa może zagrażać nawet ich życiu.

Program bezpłatnych szczepień rusza 6 września 2010 roku. Aby z niego skorzystać należy posiadać przy sobie dowód osobisty oraz zaświadczenie od lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do szczepienia. Akcja realizowana jest w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia i finansowana z budżetu Gminy Legionowo.

Szczepienia odbywają się w przychodni „Zdrowie”, mieszczącej się przy ul. Sowińskiego 15a w Legionowie. Więcej informacji w rejestracji przychodni, pod numerami telefonów (22) 774 20 25, (22) 774 41 47, (22) 767-36-93 oraz na www.zdrowie-legionowo.pl.

(źródło:NZOZ ZDROWIE)

1 raz komentowano artykuł "Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w przychodni „Zdrowie”"

  1. należy dodać 🙂 że od 6 września ruszają też zapisy w pokoju zabiegowym. Dzisiaj byłam zapisać mame i dowiadywałam się. Ważne aby w dniu szczepienia mieć aktualne (tzn z tego samego dnia zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań.)

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *