Bezpłatna terapia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD)

Pierwsze lata życia dziecka stanowią podstawę do prawidłowego rozwoju człowieka dorosłego. Szczególnie ważne są pierwsze 3 lata życia dziecka. Wszelkie nieprawidłowości w rozwoju dziecka zauważone w tym okresie wymagają interwencji diagnostycznej oraz terapeutycznej.

Bardzo ważną rolę w wykrywaniu niepokojących sygnałów w rozwoju dziecka odgrywają jego Rodzice, jednak aby móc jak najwcześniej zauważyć odchylenia w zachowaniu lub rozwoju dziecka potrzebna jest znajomość norm rozwojowych.

Powody do konsultacji ze specjalistą mogą być bardzo różne np. 3-6 miesięczne dziecko nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, 9 miesięczny maluch nie siada lub nie naśladuje prostych czynności, roczne dziecko nie rozumie prostych poleceń słownych, dwulatek nie przejawia dążenia do samodzielności… Jeśli mamy wątpliwości, czy nasze dziecko rozwija się prawidłowo, warto skonsultować się ze specjalistą np. psychologiem, neurologiem czy rehabilitantem.

Nie ma jednej, niezawodnej recepty na wspieranie dziecka z problemami rozwojowymi. Każdy maluch rozwija się w innym rytmie, ma swoje uzdolnienia i specyficzne trudności. Dlatego wszystkie działania powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.
W ramach WWRD organizowane są, w zależności od potrzeb dziecka, zajęcia w zakresie terapii: psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, integracji sensorycznej, rehabilitacji czy terapii ręki. W niektórych placówkach dostępne są także takie formy jak trening słuchowy metodą Johansena czy EEG Biofeedback.

W Legionowie darmowe zajęcia w ramach WWRD realizuje Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna IN-SENS mieszcząca się przy ul. Zegrzyńskiej 45A.

www.in-sens.pl
tel. 604 979 962.
Na terapię przyjmowane są także dzieci spoza Legionowa.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Bezpłatna terapia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *