Berlin: UKS Delfin z kolejnymi medalami

11:08, 04.03.2014

W ostatni weekend (1,2.-03) w Berlinie odbyły się międzynarodowe zawody w pływaniu International Swim Meeting. W zawodach brało  udział  1112  zawodniczek i zawodników z 186 klubów z  25 krajów. UKS "Delfin" Legionowo reprezentowali Dawid Szulich - w kategorii senior i Michał Perl - w kategorii junior 17-18 lat .

Były to kolejne udane zawody zawodników UKS "Delfin". Dawid Szulich na dystansie 100 m stylem klasycznym, zdobył brązowy medal,  uzyskując czas 1:01,90. Na dystansie 50 m stylem klasycznym legionowski olimpijczyk wywalczył 5 miejsce  z czasem 0:28.18 sek, a  na dystansie 200 m stylem klasycznym  12 miejsce  z czasem 2:20.75 sek. - Pierwszy w tym roku start mogę uznać za udany. Były to dla mnie kontrolne zawody przed sierpniowymi  Mistrzostwami Europy, na których zamierzam walczyć o miejsca medalowe. Kolejny start za miesiąc i liczę na coraz lepsze wyniki. - powiedział po zawodach Dawid Szulich. Drugi  zawodnik Michał Perl zdobył  srebrny medal  na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym, uzyskując czas 29,58 sekundy (rekord życiowy). Na 100 metrów stylem klasycznym Michał był 7 zawodnikiem, uzyskując czas 1:06,16 (rekord życiowy). Michał startował również na 200 metrów stylem klasycznym, gdzie zajął 13 miejsce, uzyskując czas 2:29,04 sekundy (rekord życiowy) . - Zawody w Berlinie okazały się niezwykłym doświadczeniem, które przełoży się prawdopodobnie na kolejne występy międzynarodowe. Jestem zadowolony z rezultatów, jakie osiągnąłem, jest to dobry prognostyk na ten sezon oraz na najbliższe Zimowe Mistrzostwa Polski 17-18 latków, które odbędą się 14-16 marca w Opolu.  To dopiero początek, a zapowiada się niesamowicie - mówił podekscytowany Michał Perl. /wł/