Będzie zmiana organizacji ruchu w centrum Serocka

Mieszkańcy Serocka muszą przygotować się na zmianę w organizacji ruchu na ulicy Rynek. Na części ulicy ma być wprowadzony ruch jednostronny. Wszystko przez parkujące niezgodnie z przepisami auta, z którymi nie może sobie poradzić ani Policja, ani Straż Miejska. Proponowany plan zmian trafił właśnie do konsultacji społecznych. Swoje uwagi mieszkańcy mogą zgłaszać do końca kwietnia.

fot. UG Serock

Ulica Rynek stanie się jednokierunkową na odcinku od Kościuszki do 11-go listopada. W miejscu likwidowanego pasa mają powstać miejsca parkingowe. Zmiany te wynikają z faktu, że pas ten i tak obecnie jest traktowany przez zmotoryzowanych jako „zwyczajowy” parking i przejazd obustronny tą ulicą jest bardzo utrudniony, a w dni targowe nawet niemożliwy. Dotychczasowe próby egzekwowania prawa w tym miejscu przez Policjantów lub Strażników Miejskich spełzły na niczym.

O zmianę organizacji ruchu w tym miejscu występowali już mieszkańcy, a ostatnio nawet także Policja. Ratusz apeli wysłuchał i postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Rynek przyniesie też uzupełnienie oznakowania przejść dla pieszych oraz pierwszeństwa przejazdu.

Poniżej publikujemy projekt zmian organizacji ruchu. Swoje uwagi do niego mieszkańcy mogą zgłaszać do końca miesiąca na adres e-mail: [email protected]

/wł, UG Serock/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Będzie zmiana organizacji ruchu w centrum Serocka"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *