Awans poziomy. Co to jest i czy się opłaca?

Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Każdy pracownik ma jasno określoną wiedzę na temat zawodowego awansu. Kierownik staje się dyrektorem, specjalista koordynatorem itd. To po prostu pięcie się w górę na szczeblach kariery, inaczej tak zwany awans pionowy. Istnieje jednak jeszcze jedna forma doceniania pracownika. To tak zwany awans poziomy. Specjalista pozostaje specjalistą, kierownik kierownikiem, ale przydziela mu się inne zadania. Choć w pojęciu ogólnym taki awans, to żaden awans, to jednak może on być dla nas opłacalny. Dlaczego?

Awans poziomy to ruch pomiędzy różnymi komórkami danej firmy, bez zmiany dotychczasowego stanowiska – możemy przeczytać w portalu Pracuj.pl. Specjalista od marketingu może z dnia na dzień zostać specjalistą w dziale HR lub np. zostać wydelegowanym do nowej komórki opracowującej nowy projekt. Taki awans, bez faktycznego awansu może być jednak dla pracownika bardzo opłacalny.

Jak zauważyli dziennikarze portalu Pracuj.pl pozwala on na rozwój nowych kompetencji. Pracownicy siedzący za biurkiem mogą wyjechać w teren, osoby odpowiedzialne za kontakty z klientami zajmą się tworzeniem nowych ofert, a nie tylko ich sprzedażą itd… Praca w nowej komórce pozwoli także na lepsze poznanie funkcjonowania całej organizacji. W przyszłości pozwoli to na lepszą komunikację. Staniemy się po prostu bardziej wyrozumiali dla pracowników innych działów. Nie wspominamy już o tym, że poznamy nowych, fascynujących ludzi i wzbogacimy swoją bazę biznesowych kontaktów.

Awans poziomy, choć nie jest wymarzony może okazać się przydatny. Należy jednak go bardzo dobrze rozważyć. Musimy mieć pewność, że wpisuje się on w zaplanowaną przez nas ścieżkę kariery, czy oby nie jest na nas wywierana presja w sprawie jego przyjęcia i czy poradzimy sobie z nowymi zadaniami.

Szukasz pracy? Sprawdź sprawdzone ogłoszenia w sieci

Jeśli obecnie szukasz pracy na pewno przeglądasz ogłoszenia w Internecie. Aktualne oferty pracodawców w Legionowa i okolic można znaleźć między innymi tutaj.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Awans poziomy. Co to jest i czy się opłaca?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *