Arena Legionowo: KPR Legionowo przegrał ze Szwedami (galeria)

09:55, 21.08.2014 Aktualizacja: 01:44, 01.09.2014

W środę (20.08) szczypiorniści z czołówki szwedzkiej ligi rozegrali już drugie spotkanie. Tym razem pewnie pokonali KPR Legionowo 26:23. W porównaniu z wtorkowym meczem z Wisłą Płock goście ze Skandynawii zagrali większą liczbą graczy rezerwowych. Wystarczyło to jednak na legionowską ekipę, która znów nie potrafiła wykorzystywać rzutów karnych i skutecznie przeprowadzać kontrataków. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze twardo walczyli o korzystny wynik od początku do końca sparingu.

W początkowej fazie spotkania mecz był dosyć wyrównany ze wskazaniem na podopiecznych Roberta Lisa. W 8 minucie gospodarze wygrywali dwoma bramkami 5:3. Było to najwyższe prowadzenie legionowian w tym sparingu. Od 21 minuty zaczęli dominować goście. Wyszli wtedy na prowadzenie 11:10. Na przerwę również schodzili z przewagą jednej bramki. Warto dodać, że w pierwszych 30 minutach KPR nie wykorzystał szansy, gdy grał w podwójnej przewadze. Stracił wtedy bramkę po kontrataku. Zanotował też kilka niewymuszonych strat, no i największe fatum to przestrzelane rzuty karne! W całym spotkaniu aż cztery! Nie popisali się także sędziowie, którzy szastali karami na prawo i lewo, co spotykało się z ostrymi reakcjami zawodników i trenerów obu zespołów. W drugiej połowie Szwedzi ostro ruszyli na bramkę Mikołaja Krekory, który zmienił po przewie Piotra Nera. Przewaga Szwedów zaczęła rosnąć, jednak nie było w tym winy Krekory, który odbił kilka strzałów szwedzkich szczypiornistów. W ataku zaczął szaleć Paweł Gawęcki i Łukasz Wolski, dwie bramki dorzucił Artur Bożek, ale to i tak było za mało na skutecznych piłkarzy ręcznych z Eskilstuny. Szkoda niewykorzystanych dwóch kontrataków, które zakończyły się stratami. W dwóch przypadkach sędziowie dopatrzyli się błędu miejscowych zawodników, a także nie podyktowali ewidentnego rzutu karnego po faulu na Tomaszu Kacprzaku. Trzeba też przypomnieć o kolejnych karnych, które mogłyby odwrócić wynik spotkania na korzyść legionowskiej drużyny. Ostatecznie Eskilstuna Guif pokonał KPR Legionowo 26:23. Była to pierwsza porażka w fazie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Już w najbliższy piątek (22.08) KPR Legionowo wyjeżdża do Malborka na kolejny turniej. O wynikach legionowskich szczypiornistów będziemy informować na bieżąco.

KPR Legionowo - Eskilstuna Guif 23:26 (12:13)