Amarantowe sznury dla żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności

Fot. kpt. Krzysztof Baran

Amarantowe sznury wyróżniające otrzymali żołnierze zegrzyńskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Sznury są dla żołnierzy nagrodą za ciężką pracę na rzecz rozwoju jednostki oraz obronności kraju. Starania zegrzyńskich mundurowych zostały zauważone nawet w Ministerstwie Obrony, które placówkę uhonorowało za najlepsze wyniki w działalności służbowej w 2014 roku.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Szefa Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności Inspektoratu Rodzajów Wojsk DG RSZ pułkownik Paweł Mizerski, Zastępca Komendanta 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego podpułkownik Adam Skiba, Proboszcz Parafii Garnizonowej w Zegrzu ks. major Kryspin Rak oraz żołnierze i pracownicy wojska zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców”. To wyjątkowe przedsięwzięcie prowadził major Cezary Semeniuk, a kompania honorowa, poczet flagowy i sztandarowy wystawiona została przez batalion zabezpieczenia CSŁiI.

– Chciałbym wyraźnie podkreślić, że na ten tytuł zapracował cały stan osobowy Centrum i to wasza rzetelna służba i praca złożyła się na ten sukces. Mogę stwierdzić że działalność szkoleniowa i wysiłek organizacyjny jaki wkładamy w codzienną służbę i pracę został dostrzeżony oraz doceniony przez naszych przełożonych…. Przyznanie Centrum honorowego tytułu przodującej instytucji WP to z jednej strony duży nasz sukces, ale to przede wszystkim wyzwanie do dalszej działalności – po prostu ten tytuł jest zobowiązujący. Powinniśmy być świadomi, że dużo trudniej jest potwierdzić słuszność przyznania takiego tytułu. W związku z powyższym oczekuję dalszego zaangażowania całego stanu osobowego Centrum w realizację kolejnych zadań – powiedział Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki pułkownik Ireneusz Fura, który następnie wręczył zebranym żołnierzom Centrum amarantowe sznury wyróżniające.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów CSŁiI.

/red, K. Baran/

1 raz komentowano artykuł "Amarantowe sznury dla żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności"

  1. przed 1989r. też żołnierze mieli podobne sznury lecz władza (obecny prezydent był wiceministrem odpowiedzialnym za sprawy społeczne) odcięła się od tamtego wojska na dzień dzisiejszy zniszczono sale pamięci, muzea dywizji, a w Zegrzu przywraca się dawnej takie sznury nazywały się DSS drużyny służby socjalistycznej, a teraz można nazwać drużyny służby służalczej?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *