Adamiak razy dwa i Stańczuk... razy dwa

12:54, 29.11.2014 Aktualizacja: 12:59, 30.11.2014

W sobotę (22.11) odbył się 2. Turniej VIII Grand Prix Amatorów w Tenisie Stołowym. W zawodach organizowanych przez Arenę Legionowo wzięło udział blisko 40 tenisistów i tenisistek stołowych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jacek Adamiak. Wygrał on kategorię seniorów powyżej 40 lat. Nie miał też sobie równych w kategorii OPEN. W obu okazał się lepszy od swego najgroźniejszego rywala - Wojciecha Stańczuka. Jednak to Stańczuk po dwóch turniejach w obu klasyfikacjach jest na pierwszym miejscu.

Wśród młodszych tenisistów stołowych wyróżniał się Mateusz Zalewski. 12. żak w Polsce wygrał turniej w kategorii klas 4-6 i nie miał sobie równych w klasyfikacji szkół gimnazjalnych chłopców.
Wśród kobiet trzy tenisistki stołowe rywalizowały o miano najlepszej. Teresa Sobieszuk nie dała szans Annie Nowalskiej i Barbarze Bieńkowskiej i pewnie zajęła pierwsze miejsce, umacniając się w generalce.

Kolejny turniej odbędzie się 6 stycznia 2015 roku. Będzie to zarazem turniej, gdzie organizatorzy przeprowadzą licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytowane będą gadżety sportowe i książki. Dochód z wpisowego, jak i z licytacji zostanie przekazany do sztabu orkiestry w Liceum im. Konopnickiej w Legionowie. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju, jak i w samych licytacjach.