33 litry krwi od mieszkańców w 2 tygodnie

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Podczas akcji krwiodawstwa, odbywającej się w powiecie legionowskim na początku roku, zebrano blisko 33l krwi. Jak cenny jest to surowiec, wiedzą ci, którzy potrzebują go, by przeżyć.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Ambulans do pobierania krwi zawitał w sobotę (11 stycznia) pod Legionowski Ratusz oraz we wtorek (15 stycznia) do Zegrza. Cząstkę siebie oddały 73 osoby, dzięki czemu w sumie zebrano 32 850 ml krwi.

Wszyscy, którzy brali udział w akcji mogli wziąć udział w konkursie dla honorowych krwiodawców „Czas na Twoją krew”, organizowanym przez PCK. Odbywa się on w dniach 02.01.2013 r. – 15.02.2013 r. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich dawców, którzy w tym czasie oddadzą honorowo krew w ambulansach podczas zbiórek organizowanych na terenie powiatu legionowskiego. To jedna z licznych akcji, których organizatorem i koordynatorem jest Legionowski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku stali się jej biorcami. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium wyprodukować substancji zastępującej ten cenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Polski Czerwony Krzyż od 54. lat promuje honorowe krwiodawstwo oraz zdrowy styl życia. W Stowarzyszeniu działa 1.279 Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK, 24.128 członków i blisko 89 tysięcy wolontariuszy. Dzięki ich staraniom regionalne centra krwiodawstwa pozyskują 30 % łącznej ilości oddanej krwi w naszym kraju.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "33 litry krwi od mieszkańców w 2 tygodnie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *