12 medali UKS Delfin na Zimowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy

14:37, 02.12.2013 Aktualizacja: 14:42, 02.12.2013

29 i 30 listopada zawodnicy UKS "Delfin" Legionowo rywalizowali w kolejnej edycji Zimowych Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu na 50 metrowym basenie "Warszawianka - Wodny Park". Zawodnicy zdobyli w sumie 12 medali.

Te cykliczne zawody jak zwykle zgromadziły ogromną liczbę zawodników z całej Polski. Na starcie stanęło 585 zawodników z 43 klubów. Legionowscy pływacy uplasowali się na bardzo dobrym 8 miejscu w generalnej klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie aż 12 krążków wszystkich kolorów. Wynik ten pozwala trenerom i rodzicom z nadzieją patrzeć w przyszłość, ponieważ starty na długim basenie są prawdziwym wyzwaniem, a zarazem dobrą okazją do sprawdzenia postępów tegorocznej pracy. Klub reprezentowali: Urszula Jasiul, Natalia Makowska, Marta Chudorlińska, Inga Kamińska, Barbara Serafin, Dagmara i Daria Makowskie oraz Igor Szulich, Aleks Strzeszewski, Mikołaj Lewandowski, Rafał Smoliński, Bartek Wierzchoń i Adam Jasiul.

Medale dla Legionowa zdobyli:

Ula Jasiul sześć medali - dwa złote na 200 m stylem klasycznym (3:01,93) i 200 m sposobem zmiennym (2:48,18), trzy srebrne za 200 m stylem grzbietowym (2:52,29), 200 m (2:34,18) i 400 m (5:18,31) stylem dowolnym oraz jeden brązowy na 100 m stylem klasycznym (1:26,95);

Igor Szulich dwa złote medale za 100 m (1:11,36) oraz 200 m (2:39,61) stylem klasycznym oraz jeden srebrny za 50 m (32,79) też "żabką";

Natalia Makowska jeden złoty na dystansie 100 m (1:27.19) i jeden srebrny na dystansie 50 m (37,13) stylem motylkowym;

Inga Kamińska jeden brązowy za 50 m stylem dowolnym z czasem (34,32).